Финецот и swirly Спин

Show

Додека класичен подесување слот пет ролна има свои привлечност, работи понекогаш може да се добие ироничен. За среќа, иако, Финецот и да ги преземат swirly Спин е на испробаните и проверени формула шлаканици на потребни дополнителни креативност и возбуда. За почеток, како што е името јасно тоа е опремен со моделот вителот на макари. Ова вител е составен дел на правилното функционирање игра и го отвора патот за функцијата прекрасен слободен врти.

Finn and the Swirly Spin Slot

Се е за вител во овој СМС слотови онлајн

Финецот и swirly Спин е волшебна слот со една ирска тема и cartoonish ефекти од СМС слотови онлајн. На врвот лик е, секако, наречен Финецот и тој е опремен деловито играње традиционални ирски песни на локација која е многу потсетува на тркалање зелени ридови на Ирска. Ова фунта слот е, како и борци на паметни телефони и таблети и е лесно погодна за високо и ниско ролки.

Традиционалниот макари и paylines се отсутни овде. наместо, the action takes place on a vertical/horizontal 5x5 grid. Играчите победи кога тие успеваат да се соберат три по ред на слични симболи било каде на екранот. Исплатата вклучуваат ставки како што се дрвени срца, камен лопати, clovers, horseshoes, Пченката и рубини. Последните обезбедува далеку од најголемите исплата, и треба да се добие пет од нив во ред 500 монетите се твое, множи со сегашното ниво обложување сте на.

Real Money Casino

Кога играчи управуваат со победа на овој фунта Слот, победничките икони исчезне, додека остатокот од иконите вид на вител на центарот на екранот. Исто така, со секоја победа, ѕвезда е родена. Оваа икона делува како диви и може да помогне форма победа комбинации.

исто така,, на почетокот на секоја спин, клуч кој се замрзнати во мраз обично може да се слепи во долниот лев агол на екранот. Тоа носи гледајќи како тоа треба да се постигне клучалката која е позициониран во центарот на екранот, Финецот ќе се движи кон територијата на слободен врти. И еднаш во слободен врти круг, избор на опции се достапни. Сепак, прво, само може да се користи еден од таква функција. Останатите се отклучи повеќе слободни врти круг се активира за време на игра. И уште една карактеристика е отклучен тоа останува на тој начин може да се користи толку често колку што е потребно.

Време е да се ребрести!

Finn and the Swirly Spin Slot

Ако сте љубител на ирската-тематските слот или само се допаѓа идејата да си поигрува со слот тоа е и необични и возбудливи, Финецот потоа и swirly Спин има вашето име на неа! Во игра, секако, е зачудувачки, на премиите се повеќе од пристоен и целокупната таа нуди високо ниво забава додека угостителство за најширока можна група на корисници.